Yeşiller Eşbaşkanı’ndan Almanya’daki seçmenlere ‘HAYIR’ çağrısı

0
341
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Almanya’da yaşayan halklara 16 Nisan referandumunda ‘HAYIR’ oyu verilmesi çağrısı yaptığı Almanca ve Türkçe bir video yayınladı.

16 Nisan’daki referandumda sadece Türkiye’nin geleceğinin oylanmayacağını söyleyerek başlayan Cem Özdemir,  referandumun Almanya’daki barışçıl birlikte yaşamı da ilgilendirdiğini söyledi.

‘TÜRKİYE’DE HAKİM OLAN KORKU İKLİMİ BURAYA DA ULAŞTI’

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini bir ‘kurtarıcı’ gibi tanıtıyor ama gerçekte ise Avrupa ile bile çatışma arayışı içerisinde” diyen Özdemir, Erdoğan’ın provokasyonlarının bedelini Almanya’da yaşayan Türklerin ve diğer göçmenlerin ödediğinin altını çizdi.

Erdoğan’ın provokasyonları ve hakaretleri sonrasında Almanya’da çifte vatandaşlığa ilişkin tartışmaların yeniden başladığını hatırlatan Özdemir, “Bundan daha kötüsü ise, Türkiye’de hakim olan korku iklimi buraya da ulaştı” dedi.

Türk Devleti’nin ve AKP’nin talimatlarıyla Almanya’daki camilerde yürütülen ajanlık faaliyetlerine dikkat çeken Cem Özdemir, sokaktaki insanların sindirilmesine karşı olduğunu vurguladı.

‘‘GÜÇLÜ TÜRKİYE’ SADECE İNSAN HAKLARI, İFADE VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜYLE MÜMKÜN’

“Korkmayın, oy vermeye gidin. Biz Yeşiller olarak yanınızdayız” diyen Özdemir, bugüne kadar çağdaş ve demokratik bir Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin yanında olduklarını ve bunun böyle olmaya devam edeceğini söyledi.

Özdemir, “Biz her zaman hür, ekonomik olarak güçlü, tüm vatadanşları için var olan bir Türkiye istedi. Sünni olsun, Alevi olsun; Türk, Kürt, Ermeni, ne olursa olsun. Erdoğan’a karşı veya taraf olsun, tüm dünyada saygı duyulan güçlü bir Türkiye arzu ettik. Bu sadece demokrasi, insan haklarına saygı, düşünce ve basın özgürlüğüyle mümkün” diye konuştu.

Özdemir, mesajını, “Lütfen Erdoğan’ın anayasa değişikliğine ‘HAYIR’ deyin. Türkiye’nin geleceğine, Türkiye ve Avrupa’da barış içinde birlikte yaşamaya destek verin” çağrısıyla bitirdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

LEAVE A REPLY

Yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı girin